Pałac Tyńczyk Legnicki, gm. Krotoszyce, woj. Dolnośląskie

Pałac Tyńczyk Legnicki,  gm. Krotoszyce, woj. Dolnośląskie

Zbytkowy bardzo ciekawy pałac wraz zabudowaniami folwarcznymi stanowi interesującą ofertę głównie ze względu na rewelacyjną lokalizację jak i na nietypową, przyciągającą wzrok dekorację elewacji zewnętrznych.

Pałac powstały w 80 latach XIX w stanowi przykład  architektury rezydencjonalnego. Budynek w kształcie litery L z dachem mansardowym naczółkowym i neomanierystycznym szczytem oraz wieloboczną małą wieżą.
Pałac wraz z zabudowaniem do kapitalnego remontu.

Pow. użytkowa Pałacu – 1350 m2
Kubatura 6 300 m3
Pow. działki – parku – 3.8690 ha

Częściowo zachował się również park krajobrazowy z oczkiem wodnym.

W skład zabudowań folwarcznych o powierzchni 17 618 m3 wchodzą: oficyna, stajnie, stodoły, budynki magazynowe, garaż i warsztat.
Nieruchomość nie posiada planu zagospodarowania przestrzennego jedynie studium uwarunkowań przestrzennych – PR- tereny produkcji rolnej  dodatkowo nieruchomość położona w obszarze ochrony konserwatorskiej.

Pałac świetnie położony  do autostrady A4 około 3 km, do Legnicy 10 km, do Złotoryi około 15 km,  do Wrocławia około 80 km, do lotniska międzynarodowego we Wrocławiu około 73 km, do Warszawy około 400 km.

Pałac wraz z zabudowaniami folwarcznymi po remoncie i adaptacji idealnie nadaje się na: siedzibę firmy, kameralny dom seniora, dom weselny, prywatną klinikę.

Kontakt

Agencja Nieruchomości Historycznych

  BE HAPPY

ul. Mikołowska 15/5
40-067 Katowice


kom: 601-51-02-78

anhbehappy@interia.pl

anhbehappy.urbus@gmail.com