Pałac Bobowicko gm Międzyrzecz woj. Lubuskie

"Pałac położony malowniczo na wysokim brzegu jeziora Bobowicko (niem. Bobelwitz) oto­czony jest od strony północnej i wschodniej parkiem krajobrazowym. Od strony połu­dniowej dziedziniec przed pałacem zamykają budynki folwarczne, a od zachodu dawna oficyna dworska, tzw. stary dworek z końca XVIII wieku o konstrukcji ryglowej. Za bu­dynkami folwarcznymi znajduje się niewielki cmentarz rodowy, niegdyś z pomnikami na­grobnymi z końca XVIII i XIX wieku, obecnie przeniesionymi w pobliże pałacu. Zespół zajmuje północną część wsi."

W 2008 roku podjedliśmy się remontu rewaloryzacyjnego „naszej perełki” pałacu w Bobowicku. Jest to obiekt, który wiele lat temu miałem przyjemność zwiedzić i od tamtej pory szukałem dla niego odpowiedniego właściciela, który podzieli moje wyobrażenie jak ten obiekt ma wyglądać w przyszłości.

Po wykonaniu prac remontowych obiekt ma pełnić funkcje bardzo urokliwego założenia hotelowego, które to miałby łączyć w sobie style dawne oraz nowoczesne, całośc osadzona w klimacie wiejsko-leśnym.

Kontakt

Agencja Nieruchomości Historycznych

  BE HAPPY

ul. Mikołowska 15/5
40-067 Katowice


kom: 601-51-02-78

anhbehappy@interia.pl

anhbehappy.urbus@gmail.com