Pałac Niewodniki, gm.Dobrzeń Wielki, woj. Opolskie

Pałac w Niewodnikach, należał do  rodziny Wichelhaus, powstał w 1870 roku. Położony jest w rozległym starym parku, 10 km od Opola, pomiędzy Odrą i niewielką wsią Niewodniki.
Kres świetności Pałacu przyniosła II wojna światowa, a zrujnowany budynek przez lata stał opustoszały.
Obecnie Pałac jest gruntownie odrestaurowany w stylu epoki i przystosowany do potrzeb hotelowych.
Pałac w stylu neorenesansowym, otoczony rozległym parkiem.
Do niedawna mieścił się w nim hotel.


Pałac oferuje 40 miejsc noclegowych w ekskluzywnych stylowych pokojach z łazienkami, telefonami i telewizją satelitarną.

BUDYNEK PAŁACU Budynek pałacowy murowany z cegły, w 100% podpiwniczony, o zwartej bryle, trzykondygnacyjny, z dachem mansardowym. Budynek wyposażony w instalacje wod-kan., elektryczną i grzewczą. Powierzchnia zabudowy wynosi 551,1 m2 a powierzchnia użytkowa: 1452,2 m2. W latach dziewięćdziesiątych przeprowadzono remont kapitalny budynku połączony z adaptacją dla potrzeb hotelowo - gastronomicznych.


DWORAKI Budynek pomocniczy zaadaptowany jako pokoje hotelowe. W budynku urządzono sześć apartamentów z łazienkami. Powierzchnia użytkowa budynku — 260 m2. Obiekt wyposażony w instalacje elektryczną, wodna, kanalizacyjna, grzewczą - elektryczną. W budynku przeprowadzono remont kapitalny około 1999 r., połączony z modernizacją i przystosowaniem do realizacji funkcji mieszkalnych. Budynek w ostatnich latach pełnił funkcje obiektu hotelowego.


SPICHLERZ - SALA WESELNA Budynek gospodarczy - dawny spichlerz zaadaptowany dla potrzeb sali bankietowej. W poziomie parteru zlokalizowano część ogólnodostępną: salę zabaw (np.weselnych) z antresolą dla osób zajmujących się oprawą muzyczną, przedsionek z toaletami i szatnią, część gospodarczą z: szatnią, wc, magazynem zasobów, kuchnią, zmywalnią. Poddasze pozostawiono nieużytkowe a powierzchnia użytkowa budynku wynosi 900 m2.


Park- działka- 3.7640 ha

Pałac ze względu na swoje położenie idealnie nadaje się na hotel, SPA, ośrodek konferencyjny .

Kontakt

Agencja Nieruchomości Historycznych

  BE HAPPY

ul. Mikołowska 15/5
40-067 Katowice


kom: 601-51-02-78

anhbehappy@interia.pl

anhbehappy.urbus@gmail.com