Pałac Kostrzyna, gm. Zgorzelec, woj. Dolnośląskie

Nieduży pałac w stylu barokowym powstał w połowie XVIII w.
Pałac jest obecnie dwukondygnacjowym, podpiwniczony, posadowiony  na planie prostokąta i kryty wysokim czterospadowym dachem z lukarnami. Od wschodu do elewacji bocznej dostawiono podcień w formie trzech arkad wspartych na filarach, dźwigające loggię.
Na terenie folwarku zachowały się XIX wieczne budynki gospodarcze. Godny uwagi jest dom czeladny z XVIII-go stulecia.
Pałac w Kostrzynie elewacją frontową zwrócony został na północ, w stronę prostokątnego dziedzińca folwarcznego, wokół którego skupiono zabudowę folwarczną.
Na osi ogrodu powstała aleja lipowa, dzisiaj ok. 150- letnia.
Niewielki teren znajdujący się między aleją lipową, a folwarkiem zaadaptowano na cele rekreacyjne. Założono tam mały park.
Cały teren ogrodzony był wysokim kamiennym murem, zachowanym na znacznej swej długości.

Pow. użytkowa pałacu to ok. 1000 m2
Pow. działki – 4.5943 ha
7 dodatkowe budynki pow. około 3370 m2
Oraz hala magazynowa stalowa 1300 m2
2 garaże 60 m2

Nieruchomość bardzo atrakcyjnie położona:
• w odległości około 1 km znajduje się jezioro Niedów (Witka),
• w odległości 6 km znajduje się Zalew Berzdorfer See o powierzchni 960 ha i głębokości 72m (miejsce wypoczynku dla mieszkańców Niemiec i Polski ze względu na bliskość przejścia granicznego Görlitz i Radomierzyce). Wśród atrakcji znajdują się miejsca kąpielowe z wodą o doskonałej jakości, istnieje możliwość uprawiania żeglarstwa, wędkarstwa, ścieżki spacerowe i rowerowe, punkty widokowe, przystań żeglarska. W kompleksie znajduje się też 18- dołkowe pole golfowe i sieć szlaków do jazdy konnej.
• nieruchomość położona około 18 km od autostrady A4 do Zgorzelca ok. 15 km, do Wrocławia  około 175 km a do lotniska międzynarodowego we Wrocławiu około 182 km, do Warszawy około 520 km, do Pragi około 157 km, do Berlina około 284 km,


Nieruchomość objęta jest studium przestrzennym i oznaczona jako RP- tereny rolniczo- przyrodnicze, część nieruchomości objęta jest kolorem brązowym czyli M- strefa mieszkaniowo- usługowa, oraz w strefie ochrony konserwatorskiej.

Po remoncie i adaptacji nieruchomość idealnie nadaje się na: ośrodek dla seniora, pensjonat, ośrodek SPA.

Kontakt

Agencja Nieruchomości Historycznych

  BE HAPPY

ul. Mikołowska 15/5
40-067 Katowice


kom: 601-51-02-78

anhbehappy@interia.pl

anhbehappy.urbus@gmail.com