Pensjonat Gigant Międzygórze, gm. Bystrzyca Kłodzka, woj. Dolnoś

 

Pensjonat położony jest w centrum Międzygórza, otoczonym lasami i malowniczymi strumykami. Miejscowość otoczona rezerwatem krajobrazowym z licznymi szlakami turystycznymi i ścieżkami krajobrazowymi. Pensjonat  powstał w XIX wieku jako konkurencyjne uzdrowisko dla uzdrowiska w Sokołowsku , w stylu tyrolskim  z pięknymi rzeźbieniami, krużgankami, balkonikami i balustradami.
Budynek dwukondygnacyjny o konstrukcji wieńcowej z przyziemiem murowanym z kamienia.
W latach 90-tych XIX wieku dobudowano tzw. oficynę o konstrukcji wieńcowej połączoną z pierwszą częścią przeszklonym łącznikiem o konstrukcji drewnianej.
W tym czasie również rozpoczęto budowę dwukondygnacyjnego skrzydła lewego o konstrukcji ryglowej oraz pięciokondygnacyjnej wieży.
W końcu XIX wieku rozpoczęto budowę pierwszej części trzykondygnacyjnego skrzydła prawego w konstrukcji murowanej. W tej części znajduję się drewniana galeria wykonana na podmurówce.
W 1906r. wzniesiono drugą część skrzydła prawego zakończonego wieżą.


Pow. użytkowa około 6 437 m2
Pow. działki – 0.9071 ha


W budynku znajduję się około 200 pomieszczeń / nie wszystkie obecnie są użytkowane/w tym w użytkowaniu jest:
- 60 pokoi gościnnych, dla około 150 gości
- stołówka pomieści 200 osób
- duża kuchnia wraz z magazynami i innymi pomieszczeniami technologicznymi
-bar-kawiarnia z salą telewizyjną
-sala balowa, kilka sal świetlicowych
- w przyziemiu budynku znajdują się dziś już nieczynne gabinety zabiegowe z XIX i XX wieku.


W Miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego działka oznaczona CMT9- Zabudowa mieszkaniowo- pensjonatowa z zielenią urządzoną.


Nieruchomość malowniczo położona na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego doskonale komponuje się z wyjątkową zabudową pensjonatową w stylu norweskim i tyrolskim z XIX wieku, do Bystrzycy Kłodzkiej około 12 km, do Świdnicy około 72 km, do Wrocławia około 110 km,  do lotniska międzynarodowego we Wrocławiu około 95 km, do Pragi około 165 km.


Obiekt idealnie nadaje się na kontynuację dotychczasowej działalności czyli pensjonat, hotel, ośrodek wypoczynkowy, SPA.

Kontakt

Agencja Nieruchomości Historycznych

  BE HAPPY

ul. Mikołowska 15/5
40-067 Katowice


kom: 601-51-02-78

anhbehappy@interia.pl

anhbehappy.urbus@gmail.com