Dwór Sobolew, gm. Sobolew, woj. Mazowieckie

Dworska rezydencja znajduje się w miejscowości Sobolew, powiat garwoliński – 90 km na południe od Warszawy 9 km od trasy S17 prowadzącej do Lublina.
Jasna Dolina to Dwór o konstrukcji drewnianej z połowy XIX wieku o łącznej powierzchni użytkowej 518 m.kw. Dwór to dawna plebania przeniesiona z gór świętokrzyskich. Parter mieści 2 sypialnie, 3 łazienki, staropolską kuchnię oraz salon, gabinet i jadalnie. Na piętrze umiejscowiony jest salon, 4 sypialnie i 2 łazienki. Budynek otacza 2 hektarowy, ogrodzony park. Na terenie znajdują się jeszcze dwa budynki mieszkalne z których jeden jest w 180 m.kw. całorocznym domem drewnianym, krytym strzechą, z 4 sypialniami, salonem, kuchnią i 2 łazienkami.
Do posiadłości przynależy dodatkowo 7 hektarów gruntów rolnych. Całość umiejscowiona jest w jednym obszarze i objęta jedną księgą wieczystą. Ziemia orna kl. V o podłożu mineralnym. W ogrodzonym parku występuje mieszany drzewostan, wiele ciekawych odmian roślin i drzew. Znajdziemy tu oczko wodne z wyspą, staw japoński oraz system umocnień wspierających gromadzenie się wody.
Jasna Dolina to przede wszystkim klimat dawanych wieków, kolekcje obrazów, antyków oraz niepowtarzalnych pieców, kominków i żyrandoli. Łazienki wyposażone są w najwyższej jakości armatury i wanny, dworek jest ogrzewany centralnym systemem ogrzewania, a cały teren dodatkowo posiada własną instalację fotowoltaiki.
Zapraszamy do osobistej wizyty aby poczuć niesamowitą, sielską atmosferę spacerując pośród drzew i stawów,  słuchając śpiewu tutejszych ptaków.

Kontakt

Agencja Nieruchomości Historycznych

  BE HAPPY

ul. Plebiscytowa 29/3
40-036 Katowice

tel. 32 206 82 29
kom: 601-51-02-78

anhbehappy@interia.pl

anhbehappy.urbus@gmail.com