Zespół pałacowo- parkowy w Dłużku, gm. Lubsko, woj. Lubuskie

Zespół pałacowo- parkowy w Dłużku, gm. Lubsko, woj. Lubuskie

Pałac wzniesiony na przełomie XVIII- XIX w. stanowi element dominującymi w zespole pałacowo- parkowym w skład którego wchodzą- od strony wschodniej zabudowania gospodarcze usytuowane wokół dziedzińca oraz park położony na zachód od pałacu.  Pałac założony jest na planie prostokąta z ryzalitami i licznymi przybudówkami. W rozczłonkowanej bryle obiektu dominuje najstarsza część centralna – trzykondygnacyjna, na­kryta dachem czterospadowym z wystawkami. Przyległe segmenty  piętrowe i parterowe, mają dachy dwuspadowe, a jeden pulpitowy.


Pałac pow. użytkowa- 1 850 m2
Pałac kubatura 18 350 m3
Działka- park- 27.8647 ha

Budynki aktualnie nieużytkowane w złym stanie.
W skład nieruchomości wchodzi pałac oraz 16 dodatkowych budynków oraz inne budowle.
Park Krajobrazowy zaaranżowany w stylu angielskim jako romantyczny park leśny założony na przełomie XVIII i XIX wieku można w nim znaleźć takie drzewa jak dęby, sosny, świerki i buki.

Nieruchomość składa się z 7 działek - brak miejscowego planu zagospodarowania  uchwalone studium dla działek to RP- produkcja rolna, ZL- teren zalesiony, MR- zabudowa zagrodowo- mieszkalna, MNU- zabudowa mieszkalno- usługowa, R- rola, MN- zabudowa mieszkalna niska, U1- usługi nieuciążliwe, RZ- użytki zielone, ZP- zieleń parkowa.
Założenie pałacowo- parkowe świetnie położone: do drogi krajowej 289 łączącej Zieloną Górę z  przejściem granicznym z Niemcami około 4,5 km, do Lubska miasto gminne  około 3,5 km, do Zielonej Góry około 45 km, do granicy niemieckiej około 20 km, do Berlina około 140 km, do Poznania około 160 km, do Wrocławia około 1802 km.
Założenie pałacowo- parkowe w Dłużku po remoncie i adaptacji idealnie nadaje się na: hotel z hodowlą około leśną,  na duże przedsiębiorstwo produkcyjne, na prywatną klinikę.

Kontakt

Agencja Nieruchomości Historycznych

  BE HAPPY

ul. Mikołowska 15/5
40-067 Katowice


kom: 601-51-02-78

anhbehappy@interia.pl

anhbehappy.urbus@gmail.com