ProHarmonia Rezydencja Wellness- Lądek Zdrój woj. Dolnośląskie

ProHarmonia Rezydencja Wellness- Lądek Zdrój woj. Dolnośląskie


Budynek ProHarmonii, pierwotnie nazwany Villa Barbara, został oddany do użytku w 1907 roku. Po II wojnie światowej stopniowo popadał w ruinę i zapomnienie. W 2006 roku rozpoczęła się dwuletnia renowacja, której celem było odtworzenie budynku i jego otoczenia zgodnie z historycznym dziedzictwem. W grudniu 2008 roku, pieczołowicie odrestaurowana Villa Barbara ponownie otworzyła swoje podwoje jako ProHarmonia Rezydencja Wellness.
W ProHarmonii na Gości czeka 19 pokoi, takich jak Szeherezada, Prowansja, Shangri-La, Gotycki, Bourbonów czy Karen Blixen i jeden apartament – Dorchester. Każdy z nich urządzony jest w innym stylu, nawiązującym do różnych epok, kultur czy znanych postaci. Ozdobami rezydencji są Projektornia, czyli najmniejsze kino w Polsce, Biblioteka urządzona w stylu angielskiego klubu dla gentlemanów oraz gabinet Dekanteria - idealne miejsce do kameralnych spotkań przy winie.


Pow. użytkowa- 1042 m2
Pow. działki – parku – 0.5798 ha

ProHarmonia mieści się u podnóża Gór Złotych w Sudetach, w Lądku-Zdroju – jednym z najstarszych europejskich uzdrowisk, będącym przez lata ulubionym miejscem spotkań arystokracji, w tym pruskich królów i rosyjskiej rodziny carskiej.
Goście Rezydencji korzystać mogą z kąpieli siarczkowo-fluorkowych w zabytkowym Zakładzie Przyrodoleczniczym „Wojciech” – najbardziej reprezentacyjnego sanatorium Lądka-Zdroju.

Działka w Miejskim planie przestrzennym oznaczona symbolem MP- mieszkaniowo – usługowa pensjonat.

Działka bajecznie położona na skraju bardzo dużego kompleksu leśnego, do Kłodzka 20 km, do Wałbrzych około 65 km do Wrocławia około 95 km, do lotniska międzynarodowego we Wrocławiu ok 100 km, do Pragi około 180 km.

Kontakt

Agencja Nieruchomości Historycznych

  BE HAPPY

ul. Mikołowska 15/5
40-067 Katowice


kom: 601-51-02-78

anhbehappy@interia.pl

anhbehappy.urbus@gmail.com