Fort VII Bronowice Kraków, Miasto Kraków woj. Małopolskie

Fort powstał w latach 1857-1865 na miejscu starego szańca, fort należy do systemu obronnego Twierdzy Kraków. Fort jest z jednym z nielicznych zachowanych fortów Reditowych o narysie pięciobocznych.  Śródszaniec stanowi parterowa redita w kształcie podkowy otoczona wewnętrznym dziedzińcem i wałem. W forcie zachowały się wszystkie obiekty kubaturowe oraz formy ziemne. Z zabytkowe wnętrza zachowały się: brama wjazdowa, stolarka okienna i drzwiowa, pozostałość mostu zwodzonego.
Obiekt był wykorzystywany jako magazyn- wymaga remontu.


Pow. Użytkowa 439 m2
Pow. Działki- parku- 3.6690 ha


Działka posiada dostęp do elektryczności, wody, kanalizacji, posiada świetną lokalizację: Dzielnica VI Bronowice, przy węźle komunikacyjnym- Kraków- Katowice Autostrada A4 , Olkusz droga nr 94, Chrzanów-Sandomierz droga nr 79, do lotniska w Balicach ok 7,5 km, do ścisłego centrum 3 km.


Funkcję działki określa studium jako ZU- tereny zieleni urządzonej.

Obiekt po remoncie i adaptacji idealnie nadaje się na: obiekt sportowy, park jordanowski z zapleczem kawiarniano-restauracyjnym, niewielki hotel z restauracją oraz galerią, niewielkie SPA, ośrodek leczniczy z zapleczem rehabilitacyjnym.

Kontakt

Agencja Nieruchomości Historycznych

  BE HAPPY

ul. Plebiscytowa 29/3
40-036 Katowice

tel. 32 206 82 29
kom: 601-51-02-78

anhbehappy@interia.pl

anhbehappy.urbus@gmail.com