Zespół pałacowy Sancygniów, gm. Działoszyce, woj. Świętokrzyskie

Pałac zbudowany został przed 1882 r. według projektu architekta Adam Oczkowskiego w stylu neoklasycystycznym. Park z XIX wieku jest skomponowany na reliktach parku XVII-wiecznego‚ w obrębie zarysów dawnych fortyfikacji.

Pałac  pow. użytkowej  922m2 .
Budynek przechodzi gruntowny remont, wykonano nowe pokrycie dachowe wraz z więźbą, wymieniono wszystkie drewniane stropy na ceramiczne, nowe elementy kamieniarki zewnętrznej .

Budynek  przybramny połączony z  bramą wjazdową  zaopatrzoną w trzy strzelnice świadczące o jej obronnych celach. Obecnie pokryty dachem tymczasowym.

Lamus wymiary 10m x10m, 3 kondygnacje; piwnice piętro środkowe z sufitem łukowym oraz górne piętro z kamiennym kominkiem + poddasze,  powstał w drugiej połowie XVI wieku.
Wykonano całkowicie nowy dach .

Budynki współczesne- użytkowe:
Położony w parku budynek  mieszkalny, hotelik, o powierzchni użytkowej około 150m2 w dość dobrej kondycji.
Budynki produkcyjne w bardzo dobrej kondycji , nie objęte nadzorem konserwatora zabytków, o łącznej powierzchni użytkowej około 1500m2.

Park
Ponad dwa hektary powierzchni, jesiony, dęby , kasztanowce ,lipy, graby, wiązy , zachowane urokliwe ścieżki.

Do parku przylega sad jabłoniowy

Duży staw zarybiony, posiada własne zasilenie ze źródła z działki obok.

Całkowita pow. użytkowa gruntów około 12 ha.


Nieruchomość po remoncie i adaptacji idealnie nadaje się na: gospodarstwo agroturystyczne, kameralny hotel oraz rezydencję prywatną jak i siedzibę firmy.

Nieruchomość oddalona od Działoszyc około 7,5 km, do Pińczowa 22 km, do Krakowa 64 km, do lotniska w Krakowie około 75 km, do Rzeszowa około 179 km oraz do Warszawy około 244km.

Kontakt

Agencja Nieruchomości Historycznych

  BE HAPPY

ul. Mikołowska 15/5
40-067 Katowice


kom: 601-51-02-78

anhbehappy@interia.pl

anhbehappy.urbus@gmail.com