Pałac tzw. „zamek” w Zbrosławicach, gm. Zbrosławice, woj. Śląski

Budynek został wzniesiony z kamienia i cegły w stylu w późnego baroku, najprawdopodobniej na miejscu starszego obiektu z XVI/XVII wieku. Był licznie  przebudowany i  obecnie reprezentuje styl klasycystyczny. Jest to piętrowa otynkowana budowla na rzucie prostokąta z oficyną,  częściowo podpiwniczona, z dachem mansardowym. Do pałacu przylega piętrowa wozownia. W piwnicach zachowały się sklepienia kolebkowe i kolebkowo- krzyżowe a  w pomieszczeniach dawnej kaplicy sklepienia kolebkowe z lunetami.
Wokół pałacu zachowały się pozostałości parku z topolą czarną, kasztanowcami, jesionami i dębami.
Działka, na której znajduje się nieruchomość ma nieregularny kształt i jest nieogrodzona, uzbrojona w sieć wodną, kanalizacyjną( szambo 3 komorowe), elektryczną z licznikiem i przyłączem oraz w najbliższym czasie będzie wykonane przyłącze wodociągowe

 

Pow. użytkowa pałacu to 2270m2
Pow. działki wraz z parkiem to 0,6410 ha

 

Nieruchomość świetnie położona w aglomeracji śląskiej bardzo dobrze skomunikowana: droga krajowa 78 około 5 km, droga krajowa 94 około 5 km, do węzła A1 (Zabrze Północ) około 8 km, do A4 Gliwice Sośnice około 18 km, do Tarnowskich Gór około 8 km, do Katowic około 26 km, do lotniska w Pyrzowicach około 27 km, do Wrocławia około 160 km.

Nieruchomość objęta jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego oznaczona 241UK- przeznaczenie na tereny usług kulturalnych – zabytkowy budynek pałacowo- folwarczny.
Obiekt posiada ogromny potencjał w ramach dofinansowań.

Po remoncie i adaptacji założenie pałacowo- folwarczne idealnie nadaje się na:
siedzibę firmy, kino, studio nagrań, obiekt kulturalny wraz z zapleczem gastronomicznym oraz inne działalności.

Kontakt

Agencja Nieruchomości Historycznych

  BE HAPPY

ul. Plebiscytowa 29/3
40-036 Katowice

tel. 32 206 82 29
kom: 601-51-02-78

anhbehappy@interia.pl

anhbehappy.urbus@gmail.com