Pałac Kijany , gm. Spiczyn woj. lubelskie

Pałac Kijany , gm. Spiczyn woj. lubelskie

W Kijanach ożyje król Jan III Sobieski. Opuszczony pałac przechodzi rewolucję:

 


Pałac neorenesansowy powstały w poł. XIX w. z wykorzystaniem murów wcześniejszego dworu.
Pałac składa się z głównej prostokątnej bryły budynku, w całości podpiwniczonej. Budynek piętrowy z użytkowym poddaszem oraz filarowo- arkadowym portykiem od frontu. Od strony skarpy dobudowana została druga bryła oparta na regularnym ośmiokącie zwana Salą Balową,
wraz z łącznikiem obu brył.

Obiekt w chwili obecnej w trakcie restauracji z kompletem dokumentacji i prawomocnymi pozwoleniami (łącznie z projektem technologii kuchni, akceptacją sanepidu,  akceptacją ekspertyzy technicznej stanu bezpieczeństwa pożarowego), projektem aranżacji wnętrz i specyfikacją sprzętu ICT, który stanowi element docelowego wyposażenia.

Po remoncie i adaptacji obiekt ma pełnić funkcję parku edukacyjno-rozrywkowego, dla którego kanwą tematyczną będzie dziedzictwo
Jana III Sobieskiego i jego rodu w Europie.

Dokumentacja architektoniczna zakłada następujące funkcjonalności:
szatnia, sala informacji/recepcji, profesjonalna kuchnia wraz z zapleczem, restauracja dla 120 os., sale ekspozycyjne, sale gier ICT, sala konferencyjna, pomieszczenia administracyjno-biurowe, winda osobowa, węzeł sanitarny.

Ze względu na nowatorskie podejście do interpretacji dziedzictwa kulturowego projekt wprowadza na rynek produkt innowacyjny na skalę Polski.
Nasycenie nowymi i przełomowymi technologiami informacyjnymi i komunikacyjnymi w połączeniu z przekazem na temat historii XVII wieku da efekt w postaci przyswajania treści historycznych w formie pasjonującej zabawy, zarówno w pałacu, jak i w parku.
Turyści będą mogli m. in. porozmawiać z interaktywnym hologramem Króla Jana III Sobieskiego, zagrać w interaktywne gry bitewne dające możliwość kierowania armią w wielkich bitwach XVII wieku, czy przenieść się do XVII wieku w zaprojektowanej specjalnie dla centrum machinie - wehikule czasu.
Jednym słowem pałac zamieni się w multimedialne Centrum Edukacji Historycznej, którego oferta skierowana będzie do turystów indywidualnych, głównie rodzin z dziećmi w każdym wieku, jak i do szkolnych wycieczek.


Pow. użytkowa 1 596 m2
Pow. działki – 6.3415 ha
Park z poł. XIX w.

Działka w kształcie nieregularnego wielokąta, rzeka Wieprz wyznacza naturalną granicę działki – tył, przód działki graniczy z zabudowaniami wiejskimi oraz z zespołem szkół rolniczych.

Pałac położony w miejscowości Kijany, które  znajdują się na terenie Nadwieprzańskiego Parku Krajobrazowego do Spiczyna 3 Km, do Lublina około 20 km, do lotniska międzynarodowego w Lublinie około 20 km, do Warszawy około 170 km.

https://www.facebook.com/387300648391705/videos/423901374731632/


Obiekt z gotowym przeznaczeniem na ośrodek edukacyjno-rozrywkowy.

Kontakt

Agencja Nieruchomości Historycznych

  BE HAPPY

ul. Plebiscytowa 29/3
40-036 Katowice

tel. 32 206 82 29
kom: 601-51-02-78

anhbehappy@interia.pl

anhbehappy.urbus@gmail.com