Redita na Ostrówku – Kędzierzyn Koźle, woj. Opolskie

Redita na Ostrówku – Kędzierzyn Koźle, woj. Opolskie

Budynek zbudowany około 1750 roku w kompleksie Reduty na Ostrówku (będącej elementem Twierdzy Koźle - Festung Cosel), wzniesiony z cegły z zewnątrz nieotynkowanej. Założony na planie półkolistym, z półokrągłym ryzalitem na osi. Pierwotnie o charakterze  obronnym, w przyziemiu posiada układ masywnych sklepień ceglanych oraz ryt poziomych otworów strzelniczych od zewnątrz.  Nadbudowany w XIX wieku w trakcie gruntownej przebudowy na cele mieszkalne, prawdopodobnie jako hotel dla oficerów  z kantyną w dolnej kondygnacji parteru. Po 1945 roku przeznaczony jako budynek mieszkalny dla rodzin Stadniny Koni w Kędzierzynie - Koźlu.


Obecnie w obiekcie realizowany jest remont (ważne pozwolenie budowlane), w wyniku którego powstanie ok.  36 miejsc noclegowych, w  czterech apartamentach z łazienkami, oraz 10 pokojach dwuosobowych z łazienkami, na pierwszej i drugiej kondygnacji budynku. Pierwsza kondygnacja (parter) możliwy jest do zaadaptowania na działalność gastronomiczną.


Pow. Użytkowa 800 m2
Pow. Działki- 0.2515 ha


Działkę obejmuje Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego miasta- usługi hotelowe, usługi wypoczynku, sportu i rekreacji.


Nieruchomość bardzo dobrze zlokalizowana w pobliżu Portu Rzecznego (wchodzącego w skład Kędzierzyńsko-Kozielskiego Parku Przemysłowego), około 5 km do centrum Kędzierzyna Koźla, do autostrady A4 węzeł w Gogolinie około 20 km, do Katowice około 65 km, do Lotniska w Pyrzowicach około 70 km, do Opola 40 km.


Nieruchomości po zakończonym remoncie  oraz adaptacji idealnie nadaje się na: centrum hotelarsko- konferencyjne, restaurację, centrum szkoleniowe.

Kontakt

Agencja Nieruchomości Historycznych

  BE HAPPY

ul. Mikołowska 15/5
40-067 Katowice


kom: 601-51-02-78

anhbehappy@interia.pl

anhbehappy.urbus@gmail.com