Dwór Gładczyn, gm. Zatory, woj. Mazowieckie

Bardzo ładny dwór w stylu polskim z lat 1897-1900 zaprojektowany przez Bronisława Massalskiego.Dwór murowany z cegły, otynkowany i malowany na biało. Posadowiony na planie prostokąta, o regularnej bryle. Parterowy, podpiwniczony, z mieszkalnym poddaszem nakrytym dachem dwuspadowym. Połacie kryte blachą. Elewacja frontowa 9 osiowa z 3 osiową, piętrową częścią środkową, przechodzącą w poziomie piętra w formę wystawki dachowej, zwieńczonej trójkątnym szczytem i nakrytej osobnym dachem dwuspadowym. Część poprzedzona została czterokolumnowym gankiem dźwigającym otwarty taras na wysokości piętra z tralkową balustradą. Urozmaiceniem bryły dworu jest pięcioboczna sionka umieszczona na elewacji bocznej. Wyposażona została w półkoliście zamknięte otwory okienne i nakryta wielospadowym, łamanym daszkiem. Sionka prowadziła do umieszczonej po tej stronie dworu kancelarii folwarcznej. Wystrój architektoniczny ograniczony do profilowanych opasek okiennych i gzymsów. Forma dworu zapowiada klasycyzm stylu polskiego.
Park z XIX w., przekomponowany w 1912 roku wg projektu Stefana Celichowskiego.

 

Pow. użytkowa- 800 m2
Kubatura-2 650 m3
Park – działka- 7.6400ha

Dwór położony blisko Warszawy około 50 km, do drogi krajowej nr 57 około 7 km do Pułtuska około 7 km, do lotniska w Warszawie około 71 km

Plan zagospodarowania przestrzennego-BRAK

Studium uwarunkowań przestrzennych- działka oznaczona UZ -Tereny obszaru dziedzictwa-kulturowego, M- obszar zabudowy mieszkaniowej, na działce posadowiony pomnik przyrody, obiekt wpisany do rejestru zabytków.

Dwór po remoncie i adaptacji doskonale nadaje się rezydencję prywatną, niewielki hotel, zajazd, dom weselny, dom rzemiosła.

Kontakt

Agencja Nieruchomości Historycznych

  BE HAPPY

ul. Plebiscytowa 29/3
40-036 Katowice

tel. 32 206 82 29
kom: 601-51-02-78

anhbehappy@interia.pl

anhbehappy.urbus@gmail.com