Pałac Domanice, gm. Mietków, woj. Dolnośląskie

Pierwotnie gotycki zamek w Domanicach został zbudowany w XIII wieku na prawym brzegu rzeki  Bystrzycy, w późniejszych latach licznie przebudowywany. Obecnie zespół składa się z czterokondygnacyjnego budynku wzniesionego na planie litery L, usytuowanego na wzgórzu z wieżą od strony dziedzińca. Wjazd prowadzi przez kamienny most nad fosą. Budynek zachował wiele elementów wystroju wnętrz takich jak stropy, ściany zdobione dekoracją sztukatorską, kominki i piece z XIX wieku. Wokół rozciąga się piękny  park krajobrazowy.

Pow. użytkowa 5 100 m2
Pow. działki 3.670 ha

Obiekt w trakcie prac projektowo-remontowych: posiada wnioski i decyzje Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, projekty architektoniczne ukończone w 70 % oraz prace budowlano- architektoniczne takie jak: Wyburzenie przepompowi i basenu w parku, prace pielęgnacje w parku – wycinka samosiewów , wytyczenie granic działki pod ogrodzenie – geodezja, montaż szamba
Prace konserwatorskie – 3 pomieszczenia przyziemia – odkrycie malowideł renesansowych
Prace archeologiczne – mostek średniowieczny,  dziedziniec wew., piwnice
Nadzór archeologiczny – przy wykopie dołu do szamba, izolacji do Belwederu
Izolacja zewnętrzna – ściana południowa  - Budynek Belwederu

Obiekt świetnie położony do Wrocławia około 40 km, do węzła A4 w Kątach Wrocławskich około 25 km, do Lotniska we Wrocławiu około 30 km, do Pragi około 175 km, do Warszawy około 340 km.
Według Miejscowego Planu Zagospodarowania przestrzennego nieruchomość opisana jako: teren zabudowy usługowej, teren zieleni urządzonej, droga publiczna i teren lasów.

Założenie pałacowo- parkowe o ogromnych możliwośćiach adaptacyjnych. Po zakończonym  remoncie i adaptacji idealnie nadaje się na: ekskluzywny ośrodek hotelowo- konferencyjny z zapleczem SPA, prywatną kliniką.

Kontakt

Agencja Nieruchomości Historycznych

  BE HAPPY

ul. Mikołowska 15/5
40-067 Katowice


kom: 601-51-02-78

anhbehappy@interia.pl

anhbehappy.urbus@gmail.com