Zamek w Międzylesiu gm. Międzylesie woj. Dolnośląskie

Pierwotny zamek wzniesiono około 1370 roku, a w latach późniejszych dobudowywano, zmieniano, powiększano, mieszano style( gotycki, renesansowy, barokowy), aż uzyskał ostateczną bryłę.


Całość założenia składa się z dwóch części:
Starszej - renesansowej, wielobocznej z wieżą zgrupowany wokół małego dziedzińca,
Nowszej- z okresu baroku, dwuskrzydłowej o wnętrzach nakrytych sklepieniami kolebkowymi i ozdobionych dekoracją stiukową. Z epoki pochodzi również brama wjazdowa.


Pow. użytkowa- 3 200 m²
Kubatura 32 800 m³
Pow. działki- 1.7800 ha


Zamek położony w Kotlinie Kłodzkiej, która znana jest z licznych zabytków oraz szlaków turystycznych( polskich i czeskich), szlaków rowerowych, szlaków narciarstwa biegowego.


Zamek zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie granicy Czeskiej, do Kłodzka 33 km, do Wrocławia około 110 km, do Wałbrzycha 74 km.


Zamek częściowo odrestaurowany z gotowymi projektami rewitalizacji obiektu na cel: hotelowy z salą balową, klubem nocnym oraz częścią wypoczynkowo- rekreacyjną.


Obecnie w północnym skrzydle założenia oraz w podzamczu mieści się hotel na 56 miejsc apartamentowych i 14 turystycznych oraz restauracja na około 178 miejsc. W korpusie głównym założenie funkcjonuje galeria letnia. Jest możliwość wynajęcia dwóch sal na konferencje.


Dodatkowo są jeszcze budynki administracyjno-socjalne.


Założenie po remoncie i adaptacji idealnie wprost nadaje się na: ekskluzywny hotel z restauracją, SPA, salami konferencyjnymi oraz galeriami, izbą pamięci.

MIEJSCOWY PLAN ZAGOSPODAROWANIA- w trakcie zmiany-  działka znajduje się granicy strefy UT1/U- usługi turystyczne/ usługi

Kontakt

Agencja Nieruchomości Historycznych

  BE HAPPY

ul. Mikołowska 15/5
40-067 Katowice


kom: 601-51-02-78

anhbehappy@interia.pl

anhbehappy.urbus@gmail.com